W tym kroku: Na podstawie dodanej wcześniej definicji stworzymy kalendarze zespołowe dla wszystkich pracowników działu handlowego. Kalendarze zespołowe są widoczne dla wszystkich użytkowników programu RAKSSQL, ale tylko osoby uprawnione mogą na nie nanosić zmiany.

Aby dodać terminarz zespołowy:

 1. W uruchomionym module CRM w menu głównym wybierz Terminarze, a następnie Zespołowe z rozwijanego menu. Pojawia się okno z komunikatem o braku danych. Kliknij .

 2. Pojawi się okno Widok terminarza - Kalendarz działu handlowego. Kalendarz w głównej części okna jest żółty, co oznacza, że nie ma na niego nałożonego żadnego terminarza.

  (green star) Wskazówka: W górnej części można ustawić widok kalendarza, klikając na odpowiednią opcję. Przykładowo kliknij w  , aby ustawić widok tygodnia roboczego. 3. W górnej części okna, w polu Terminarz można wybrać terminarz ze zdefiniowanych we wcześniejszym kroku. Wybierz Kalendarz działu handlowego.

 4. W panelu po lewej stronie w górnej części widoczny jest podgląd całego miesiąca. Pod nim znajduje się lista osób objętych kalendarzem, obecnie pusta. Kliknij w ten pusty obszar prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz Dodaj osobę do terminarza.
 5. Otworzy się okno Schemat organizacyjny. Na klawiaturze naciśnij klawisz CTRL i kliknij na wszystkich członków Zespołu A i B oraz Beatę Listek. Dzięki klawiszowi CTRL możesz za jednym razem zaznaczyć większą liczbę pracowników, zamiast zaznaczać i dodawać każdego osobno. Kliknij w .

 6. W panelu Osoby pojawiły się zaznaczone osoby, a w głównej części okna wyświetliły się kalendarze każdej z tych osób.

  (green star) Wskazówka: Poprzez zaznaczanie i odznaczanie opcji  przy wybranej osobie możesz włączać i wyłączać widoczność jej kalendarza. W polu z prawej strony, w górnej części okna, możesz wybrać ze schematu organizacyjnego, czyj kalendarz ma być wyświetlony. Przykładowo, jeśli wybierzesz Zespół A, wyświetlone będą kalendarze należące do członków tego zespołu.

  (info) Informacja: Jeśli przejdziesz do okna definicji terminarzy (w menu głównym wybierz Terminarze → Definicje) i zaznaczysz Kalendarz działu handlowego, w dolnej części okna w zakładce Osoby objęte terminarzem wyświetlone będą wszystkie te osoby, które dodaliśmy do terminarza w powyższym ćwiczeniu. W zakładce Osoby uprawnione do modyfikacji terminarza znajdują się te osoby, które zostały dodane podczas definiowania terminarza.

  Może się zdarzyć, że tworzymy terminarz dla jakiejś osoby, ale nie chcemy, żeby ona sama mogła go modyfikować, np. usunąć zaplanowane spotkanie czy przypisane zadanie. W takim przypadku osoba ta powinna być wymieniona w zakładce Osoby objęte terminarzem, ale nie powinna być uwzględniona w zakładce Osoby uprawnione do modyfikacji terminarza.

 

 • No labels